Vratile se rode i proljeće u naš grad

Orahovačke rode postale su priča-legenda. Već dugi niz godina, poznata je priča o rodama u Orahovici, no ona je dobila posebnu dimenziju unazad 7 godina. Naime, rode su se po prvi puta u Orahovici nastanile na dimnjaku kurije Mihalović još davnih 50-ih godina prošloga stoljeća kada je u toj zgradi bilo između ostalih medicinskih ustanova i rodilište. Svake godine u rano proljeće redovno su vraćale, no dugo ih poslije toga nije bilo. 2007. godine kada se pojavila priča o orahovačkim blizancima i kada je grad Orahovica prozvan ”Gradom Blizanaca” rode su vratile i to na isti dimnjak. I ove godine u poslijepodnevnim satima drugog dana proljeća, ”bračni par” roda ponovno se vratio u svoj dom i vješto pozirao građanima

Orahovice pa tako i oku naše kamere. Vratile se rode i s njima i proljeće u naš grad. (V.G.)