Red vitezova Ružice grada Orahovica pridružio se sadržajima Dana grada Orahovice organizacijom noćnog turnira u srednjovjekovnom streličarstvu., U oči koncerta Baruna u središnjem gradskom parku, Orahovčani su imali priliku pucati iz srednjovjekovnog luka, no prvo je uslijedila poduka:
-Naši streličari iz Udruge najprije su podučili građane pravilnom držanju luka te načinu pucanja. Željeli smo i ovom prilikom približiti Orahovčanima povijest grada na jedan zanimljiv način. Čestitam najspretnijima i najpreciznijima, a slijedeći ovakvi Turini su naravno na manifestaciji Orahovačko proljeće te našoj manifestaciji ”Legenda o Ružici”. – kaže predsjednik Reda vitezova Ružice grada Orahovice Vlado Grgić. Natjecanje je bilo podijeljeno u dvije kategorije, djeca i odrasli. U kategoriji djece pobijedio je 9-godišnji Mihael Lukavski, dok je kod odraslih najuspješniji bio 17.-godišnji Marko Hajba:
-Ovo je super, tata mi je kod kuće napravio drveni luk i strijelu, no ovi su prelijepi. Odmah sam naučio kako se puca i uspio pobijediti. Želio bih jednog dana biti član Reda vitezova i to naravno streličar. – rekao je mali Mihael. Marko Hajba po prvi puta je uzeo luk u ruke:
-Zabavno je, eto probao sam i na kraju pobijedio. No, mišljenja sam da smo svi zajedno pobjednici jer na ovaj način čuvamo povijest našeg grada. – zaključio je Marko. (V.G.)







