Srednja škola ”Stjepan Ivšić” Orahovica odličnom idejom obilježava Svjetski i Hrvatski dan knjige: Najljepše je putovati i šetati s knjigom

Srednja škola ”Stjepan Ivšić” Orahovica uključila se u najmasovniju manifestaciju koja promiče knjigu i čitanje – Svjetski i Hrvatski dan knjige koja je u provedbi od 21. do 23. travnja s više od 1100 programa i akcija diljem Hrvatske.

– Mi smo u našoj školi obilježili Svjetski i Hrvatski dan knjige prikupljanjem fotografija učenika i profesora kako čitaju na putovanju, u parku, na odmoru, u prirodi, jer knjiga je uvijek i svugdje. Možda računalo može pobijediti čovjeka u šahu, ali može li napisati bolju pjesmu? Hoće li učenici u budućnosti čitati lektire koje je napisala umjetna inteligencija, a ljubitelji umjetnosti diviti se djelima koja je generirao stroj? Ovaj vikend obilježavamo Svjetski dan knjige i Dan hrvatske knjige, a mi smo ga u našoj školi obilježili tako što smo putovali s knjigom – rekao je školski knjižničar, profesor Damir Najmenik.

(www.icv.hr, vg, foto: SŠ “Stjepan Ivšić” Orahovica)

Srednja škola ”Stjepan Ivšić” Orahovica odličnom idejom obilježava Svjetski i Hrvatski dan knjige: Najljepše je putovati i šetati s knjigom