DVD Nova Jošava proslavilo 65 godina svoga postojanja izbornom godišnjom skupštinom

Dobrovoljno vatrogasno društvo Nova Jošava na skroman je način, izborno, godišnjom skupštinom proslavilo 65 godina svoga postojanja. 1948. Godine, osnovano je ovo društvo koje je tada obuhvaćalo vatrogasce iz Nove Jošave te Star Jošave i Crkvara, izdvojio je u izvješću predsjednik DVD-a Nova Jošava Petar Čačinović:

-Četiri godine kasnije, 1952. g. Crkvari i Stara Jošava osnivaju svoja samostalna društva, tako da su od te godine tri mala mjesta uz bivšu općinu Orahovica imali svoja društva, ali svi smo međusobno usko bili povezani, kao što je to uostalom i danas. Ponosni smo na svoju povijest, a evo kao simbol te povijesti našeg društva i danas čuvamo vatrogasnu štrcaljku iz 1951. godine jedno od prvih sredstava za gašenje požara našeg društva.  Danas naravno radimo sa suvremenom opremom koliko je to u ovim malim društvima moguće, imamo osposobljene i ispitane vatrogasce s potrebnim interventnim odorama. Naš glavni cilj za blisku budućnost je nadogradnja našeg doma, stvorili smo financijske uvjete, započeli s radovima i vjerujem da ćemo ove godine započeto i završiti. – zaključio je Čačinović. Zapovjednik društva Željko Mihalek naglasio je kako društvo ima 25 ispitanih operativaca od čega 11 opremljenih za požare. Mihalek je zaključio da su sve zadaće odrađene na vrhunskom nivou. U nastavku Skupštine odrađen je izborni dio u kojem je izabrano novo vodstvo društva. Tako je za novog predsjednika izabran Željko Mihalek, za dopredsjednika Petar Čačinović, dužnost zapovjednika društva u novom mandatu vršit će Damir Malij, tajničke poslove Željko Čačinović, za rizničara izabran je Milan Kruljac te za spremištara Đula Hegediš. U Izvršno odbor još su izabrani Riszard Bruno Božić, Marijan Radnić, Siniša Kalem, Jozo Brabec, Zvonko Ambroš, Davor Brkić, Dražen Patek, Mario Ambroš, Ivan Čačinović i Dragomir Žaček. U novi Nadzorni odbor izabrani su Ivica Sertić, Ivica Mihelčić i Slavko Gali. NA kraju skupštine podijeljena su i priznanja najzaslužniji i članovima s okruglim godinama u društvu. Tako je društvo uručilo zahvalnice za dugovječni rad dosadašnjem predsjedniku Petru Čačinoviću i dugogodišnjem zapovjedniku Ivici Mihelčiću. Za 30 godina rada u društvu diplome su dobili Zdravko Blagajac, Milan Malij i Vlado Opat. Posebno priznanje od županijske vatrogasne zajednice VPŽ dobio je Petar Čačinović u vidu čina počasnog vatrogasnog časnika. Skupštinu su na kraju pozdravili članovi društava prijatelja te orahovački gradonačelnik Josipa Nemec i zapovjednik VZ VPŽ Stjepan Venus. (V.G.)

{gallery}SlikeGodina2013/DVD-N-Josava02-2013{/gallery}